• Burgu, yerleşim yerlerinin yakınında bile kurulabilir. Sistem pürüzsüz olarak ve sessizce çalışır.
  • Yüksek ve değişken olmayan bir verimlilikte çalışır. Proje debisinin %10′unda bile oldukça yüksek verim katsayısına sahiptir.
  • Çok tehlikeli inşaat işi gerektirmez. Kurulum için basit bir temel ve iki destek yeterlidir.
  • İzleme çalışmaları, uzaktaki bir bilgisayar üzerinden güvenli biçimde yürütülebilir.
  • Çok kısa bir sürede ve çevrede yaşayan insanlar rahatsız edilmeksizin kolayca kurulur ve oldukça düşük bakım masrafı çıkarır.
  • Arşimed burgusu, diğer sistemlerden farklı olarak basınç altında çalışmaz. Bu da balıkların bir yerden diğer bir yere hareket edebilmelerini sağlar. Balıklar burgunun içinden kolaylıkla geçebilirler. Balıkların diğer yöndeki hareketleri ise balık geçidi üzerinden sağlanabilir.
  • Arşimed Burgusu oksijenlenmeyi ve suyun kalitesini artırır. Bu da balıkların üreme gelişmesini olumlu yönde etkiler. En düşük su hacminde burgunun üzerinde su toplanması nehir yatağının ve de canlı yaşamının korunmasına yardımcı olur.
1
HIZLI GERİ DÖNÜŞ

Sağlam ve çok bakım gerektirmeyen teknolojisi, kolay monte edilebilir tasarımı ve % 90’lara varan burgu verimlilik faktörü ile yatırımların yalnızca çevresel açıdan değil, aynı zamanda operasyonel olarak da hızlı dönmesini sağlar.

2
VERİMLİLİK

Hidrodinamik burgu, değişken su seviyeleri ve alçak su düşüleri ile başa çıkabildiğinden devamlı elektrik üretiminde güvenilirdir. Projelendirilen su debisi % 90 oranında azalsa bile durma sorunu yaşanmaz.

3
KOLAY MONTAJ

Gerek kompakt, gerek yarı kompakt model veya çelik yataklı modellerden herhangi biri, müşteriye montaja hazır durumda sevk edilir. Modele bağlı olmakla birlikte inşaat mühendisliğine neredeyse ihtiyaç duyulmaz.

4
DAYANIKLILIK

Hidrodinamik burgular seller ve su baskınlarına karşı dirençlidir. Bazı üretciler sistemin 5 güne kadar tamamen su altında kalmasının dahi sorun yaratmayacağının garantisini vermektedirler.